Çocuklar İçin Terapötik Sanat Atölyesi

KATILIMCI KONTENJANI: 6

Sanatın, oyunun ve psikolojinin işlevlerinden ilişkisel olarak yapılandırılmış bir atölye çalışmasıdır. 7-12 yaş arası 6 çocuğun katılımına uygundur.

Yöneten:

Sedef Kermen

Sedef Kermen

Sedef Kermen

Lisans öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Dekor ve Kostüm Bölümünde tamamladı. Sanat ve Oyun İlişkilerini inceleyen teziyle yüksek lisansını bitirdi.

TRT İstanbul Televizyonu’nun farklı çocuk programlarında grafiker ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. 2008 yılından beri çeşitli tiyatrolar için dekor, kostüm, kukla, aksesuar tasarım ve uygulamaları yaptı.

İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda, Sanat Terapileri Eğitimini tamamladı, aynı hastanende, çeşitli sanat terapisi gruplarında görev aldı.

Halen kendi atölyesinde yetişkinlerle ve çocuklarla atölye çalışmalarına devam etmekte, deneysel sanat terapisi programları yürütmekte ve Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Tuğba Kocaefe

Tuğba Kocaefe

Tuğba Kocaefe

Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Ebeveyn-çocuk ilişkilerini inceleyen teziyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu.

Birçok özel psikoterapi merkezlerinin yanı sıra Beyoğlu Belediyesi bünyesinde çocuk, aile ve yetişkinlere psikoterapi ve psikolojik danışmanlık ve aynı zamanda eğitim hizmetleri verdi.

İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda, çeşitli sanat terapisi gruplarında görev aldı. 

Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı bünyesinde Çocuklarla Sanat Terapisi Atölyesi gerçekleştirdi.

Halen kendi ofisinde yetişkinlerle bireysel psikoterapi görüşmelerine, çocuklar ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

KATILIMCI PROFİLİ

7-12 Yaş arası çocuklar

KATILIMCIYA NOTLAR

ÖN KAYIT BAŞVURU FORMU

* Lütfen başvurudan önce atölye açıklamalarını dikkatlice okuyunuz.

** Çocukların katılımcı olabileceği atölyeler şunlardır:
Çocuklar İçin Terapötik Sanat: 7-12 Yaş çocuklar
Waldorf Pedagojisinde Masa Tiyatrosu: 3-6 yaş arası çocuklar ve ebeveynleri ile birlikte
T-İstasyonu: 6 Yaş üzeri çocuklar ebeveynleri ile birlikte
Çocuk Eğitim Masal Üçgeni: 8-10 Yaş arası çocuklar katılabilir.