Yaratıcılığını Özgür Bırak/ Anlık Yaratıcı Düşünme

KATILIMCI KONTENJANI: 20

KATILIMCI PROFİLİ

Tüm öğretmenler

Yöneten:

Uzm. Duygunur Şahin Arslan
Üstün Zekalılar/ Yetenekliler Eğitmeni/ Yaratıcı Drama Lideri

Uzm. Duygunur Şahin Arslan

Uzm. Duygunur Şahin Arslan

Uzm. Duygunur Şahin Arslan
Üstün Zekalılar/ Yetenekliler Eğitmeni/ Yaratıcı Drama Lideri
Duygunur Şahin Arslan 1983’te Kastamonu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekâlılar Öğretmenliğinde Lisans, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tezini, Yaratıcı Drama ile Yaratıcı Düşünme Öğretimi-Torrance Yaratıcı Düşünme Drama Liderliği konusunda yazdı. Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında 2007’den bu yana temeli yaratıcı düşünme becerilerini geliştirme olan “Yaratıcılık Dersi” çalışmalarını yürütmektedir. “Yaratıcılığını Özgür Bırak, Yaratıcı Drama Yöntemiyle Yaratıcı Düşünme Öğretimi, Gelecek Odaklı Problem Çözme (FPSPI), Destination Imagination ve Yaratıcılık, Hayal Gücünüze Dokunun, Üstün Yetenekli Çocuklar” verdiği eğitim ve sunumlar arasındadır. Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen Eğitimde Öngörüler-Future Prospects ın Educaton XVI. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda 21.yy Becerileri Arasında Yaratıclığın Yeri:Geleceği Okumak adlı çalıştayı ve 4.İstanbul Çocuk ve Gençlik Bieanali’nde çocuklar ve yetişkinliklerle atölye programı çalışmalarından bir kaçıdır.

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagination Ulusal ve Dünya Finallerinde (ABD’de) bilim, sanat, doğaçlama, sosyal sorumluluk kategorilerinde başarılar elde etmiş, 2013 Dünya Finallerinde “Anlık Yaratıcı Düşünme” kategorisinde Dünya Birinciliği ile Türkiye’ ye dönmüştür. Kendisini hayat boyu öğrenen bir öğrenci olarak tanımlamaktadır.

Sorgulama merakla başlar. Merak ise yaratıcı düşünme için vazgeçilmez bir durumdur. Çünkü merak, sorgulamayı tetikler. Bu durum dış dünyadan insan doğasına kaydıkça yaratıcı düşünme gelişir. Hızla değişen dünyada geleceğe ayak uydurabilmek için, hızlı kararlar almak ve uygulamak önemlidir. Bu atölyede, karar verme sürecimizi geliştirecek ve hızlandıracak olan “Anlık Yaratıcı Düşünme” örnekleri uygulamalı olarak paylaşılacaktır.

“Yaratıcı düşünme nedir?”, “Yaratıcılık doğuştan mı gelir yoksa yaratıcılığımızı geliştirebilir miyiz? “, Peki ya anlık yaratıcı düşünme nedir? “ bu soruların ve daha fazlasının yanıtı bu atölyede sizleri bekliyor olacak.

Yaratıcılığınızı özgür bırakmaya hazır mısınız?

ÖN KAYIT BAŞVURU FORMU

* Lütfen başvurudan önce atölye açıklamalarını dikkatlice okuyunuz.

** Çocukların katılımcı olabileceği atölyeler şunlardır:
Çocuklar İçin Terapötik Sanat: 7-12 Yaş çocuklar
Waldorf Pedagojisinde Masa Tiyatrosu: 3-6 yaş arası çocuklar ve ebeveynleri ile birlikte
T-İstasyonu: 6 Yaş üzeri çocuklar ebeveynleri ile birlikte
Çocuk Eğitim Masal Üçgeni: 8-10 Yaş arası çocuklar katılabilir.